23.3 C
New York kenti
Salı, Temmuz 5, 2022

Buy now

spot_img

Mansur Yavaş: Ankara son yıllarda sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu

‘Ankara Tiyatroları Sezon Açılış Şenliği’ne katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Özellikle son yıllarda biliyorsunuz Ankara sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşerilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz” dedi.

Mansur Yavaş: Ankara son yıllarda sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi ortaklığıyla Atatürk Orman Çiftliği’nde bulunan Gazi Park’ta gerçekleştirilen ‘Ankara Tiyatroları Sezon Açılış Şenliği’ne katıldı.

Açılışa katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren Yavaş, “Maalesef Cumhuriyetin geliştiği kadar, ülkemizin geliştiği kadar sanatta çok geliştiğimizi söyleyemeyiz. Özellikle son yıllarda biliyorsunuz Ankara sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşerilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SANATÇILARIMIZ ALKIŞI ÖZLEDİ”

Yavaş, ‘başkenti sanatın da başkenti yapmakta kararlı olduklarını’ belirterek, şöyle konuştu:

“Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılından başlayarak Sakarya Zaferi’ne ve daha sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Cumhuriyetin 100. yılına yaklaşıyoruz. İnşallah 100. yılı hep birlikte coşkuyla kutlayıp, ikinci yüzyıla hep birlikte adım atacağız. Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle tiyatrolarımız sanattan uzak kaldı, Ankara da sanattan uzak kaldı ama özledik. Bizler sanatçılarımızı özledik, oyunları özledik onlar da alkışları özlediler. İnşallah bugünden itibaren Ankara’nın her yerinde sanatın her türlüsünü ve özellikle tiyatroların perde demesiyle birlikte onları alkışla buluşturacağız, biz de sanata doyacağız.”

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,376TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles