26.4 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Buy now

spot_img

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘kış fonu’ çağrısı: Beşli çetenin sildiğin vergilerini al

Sosyal medya hesabından “Bu bir mücadele çağrısıdır” notuyla video paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Derhal bir kara kış fonu kur. Bu fona en büyük katkıyı beşli çeten yapsın. Onların sildiğin vergilerini al. kere de halk için görelim maharetini” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘kış fonu’ çağrısı: Beşli çetenin sildiğin vergilerini al

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından 5 dakika 37 saniyelik bir video açıklama paylaştı.

“Bu bir mücadele çağrısıdır” notuyla paylaşılan videoda, “Öncelikle en önemli konumuz kara kış” diyen Kılıçdaroğlu, yeni bir zam fırtınasının kapıda olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Peki Erdoğan ne yapıyor; bize ABD, Almanya ve İngiltere’nin nasıl bir sefalete düştüğünü anlatıyor. Neden bunu anlatıyor çünkü Erdoğan kara kışta bu millete yaşatacağı sefalete algısal zemin hazırlamak istiyor. Çünkü sunabildiği tek şey bu. Bunun yalan olduğunu ve sizin bunu bildiğinizi biliyor. Bu söylemlerin hedefi de büyük oran da bu videoyu izleyen sizler değilsiniz. Yurt dışındaki dünyayı okuyup göremeyenlerdir. Bu kitleler aynı zamanda kara kışı en zor geçirecek kısım.”

Zor bir dönemecin eşiğindeyiz halkım. Önümüz kara kış, ayaz. Zam fırtınası geliyor. Bu kışı en az hasarla atlatmamız için, bu videom bir mücadele çağrısıdır. İnancım o ki; size bunları eden elbette bulur, bulacak! pic.twitter.com/XVoKk487oU

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) October 10, 2021

Erdoğan’ın yurt dışındaki ülkelerin durumuna ilişkin sözlerinin ‘ikinci nedenini’ anlatan Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:

“BECERİKSİZLİĞİNDEN DOLAYI ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞATACAK”

“Görünen o ki Erdoğan iktidarı beceriksizliğinden dolayı ülkeye elektrik kesintileri de yaşatacak. Bunları anlatmasının ikinci nedeni de bu. Bunun yolunu yapmaya çalışıyor. Erdoğan’a önerim Derhal bir kara kış fonu kur. Bu fona en büyük katkıyı beşli çeten yapsın. Onların sildiğin vergilerini al. Ayrıca vergi cennetlerinden gelen milyon dolarlardan hiç vergi almıyorsun. Gel hemen bir kararnameyle halkın hayrına bu kanunu işlet. Yüzde 30 vergi al. Çetelerin yararına kanun çıkarmada çok mahirsin. Bir kere de halk için görelim maharetini. Çöpten kağıt toplayanlardan vergi almaya çalışıyorsun ama vergi cennetlerinde milyon dolarları olanlardan 5 kuruş vergi almıyorsun son önerim de 13 uçağından 12’sini hemen sat ve gelirini kara kış fonuna yatır. Çözüm işte bu. Az kaldı, bu ülkeden ‘Halil İbrahim sofrası’nın kurulmasına az kaldı.”

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,429TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles