3.5 C
New York kenti
Pazartesi, Kasım 29, 2021

Buy now

spot_img

Kazakistan, aşı olmayan kişilerin AVM ve restoranlara girişini sınırladı

Kazakistan, korona virüs ile mücadele kapsamında korona aşısı olmayanların hafta sonları alışveriş merkezlerine ve restoranlara girişini yasakladı.

Kazakistan, aşı olmayan kişilerin AVM ve restoranlara girişini sınırladı

Kazakistan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı yeni tedbirler aldı. Ülkede, aşılanmamış kişilerin hafta sonlarında AVM, restoran, ve kafelere girişini yasaklandı. Cumartesi günü yürürlüğe girecek karara göre, hafta sonlarında alışverişe ve restorana telefonuna indirdiği uygulama üzerinden aşı olduğunu göstermesi gerekecek.

Aşı olmayanlar ise PCR test yaptırarak negatif test sonucunu ya da son 3 ay içinde Covid-19 atlattığını ibraz etmesi gerekecek. Öte yandan okulların büyük bir kısmının Mart 2020’den beri kapalı olduğu ülkede gelecek ay okulları yeniden açmayı planlıyor.

İSRAİL’DE AŞILI VE NEGATİF TESTİ GÖSTEREN EBEVEYNLER, OKULLARA GİREBİLECEK

Öte yandan İsrail Eğitim Bakanlığı, koronavirüs kapsamında eğitim yıllığına ilişkin yeni kararlar aldı. Bakanlık Yeşil Aşı Pasaportu veya 24 saat önce yapılan negatif korona testi göstermeleri şartıyla ebeveynlerin okuldaki törenler, toplantılar ve veli-öğretmen konferanslara girmelerine izin verdi.

Okullarda maske zorunluluğu uygulanacakken kapalı yapılarda 50 kişi, açık alanlarda 100 kişi olarak sınırlandırdı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,031TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles