23.3 C
New York kenti
Salı, Temmuz 5, 2022

Buy now

spot_img

Kabine yarın toplanıyor: Fahrettin Koca kapsamlı bir sunum yapacak

Kabine yarın Saray’da toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda yüksek seyreden koronavirüs vakalarıyla ilgili kapsamlı bir sunum yapacak.

Kabine yarın toplanıyor: Fahrettin Koca kapsamlı bir sunum yapacak

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, yarın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Saray’da toplanacak. Toplantıda iç ve dış gündemdeki gelişmeler ele alınacak.

Ekonomik krize bağlı gelişen ancak iktidarın ‘market ve pazardaki fiyat artışları’ olarak ele aldığı hayat pahalılığı, kabinede masaya yatırılacak başlıklar arasında yer alıyor. Ticaret Bakanlığı’nın bir süredir sahada yaptığı çalışmaları kabine üyeleriyle paylaşması bekleniyor.

VAKA ARTIŞLARI DEĞERLENDİRİLECEK

Koronavirüsle mücadelede son durum gündemdeki bir diğer başlık olacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, kabine üyelerine virüsün seyriyle ilgili kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

Bununla birlikte artan vaka sayıları sonrasında atılması gereken adımlar görüşülecek. Okullardaki yüz yüze eğitimde bugüne kadar geçen süre değerlendirilecek. Aşılamadaki son durum ele alınacak.

BÖLGESEL GELİŞMELER KONUŞULACAK

Bölgesel gelişmeler de tüm yönleri ile masaya yatırılacak.

Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın son adımları sonrasında, Doğu Akdeniz’deki mevcut gelişmeler değerlendirilecek.

Suriye’nin kuzeyi başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler ele alınacak. Afganistan’daki son durum ve insani yardımlar görüşülecek.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,376TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles