26.4 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Buy now

spot_img

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Antalya’da 3 bin 231 bina, 6 bin 359 bağımsız bölüm, 45 iş yeri zarar gördü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’daki orman yangınında 59 mahallenin hasara uğradığını söyledi. Çavuşoğlu, “Ağır hasarlı binalar yıkılacak, yeni konutlar inşa edilecek. Az hasarlı binaların tamiri için destek verilecek” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Antalya'da 3 bin 231 bina, 6 bin 359 bağımsız bölüm, 45 iş yeri zarar gördü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yangın Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Antalya’da 59 mahallenin yangından etkilendiğini ve 3 bin 231 binanın 6 bin 359 bağımsız bölümün hasara uğradığını söyledi. Çavuşoğlu, “Ağır hasarlı binalar yıkılacak, yeni konutlar inşa edilecek. Az hasarlı binaların tamiri için destek verilecek” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, AFAD’ın, 400 yaşam konteynerini bölgeye getirdiğini ve 207’sinin kurulduğunu açıkladı. Çavuşoğlu, bugün 31’inin daha değişik mahallelere kurulacağını ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, bin 238 hanede eşya zararı olduğunu açıklayarak, toplam 34 milyon 596 bin liralık zarar tespiti yapıldığını belirtti.

Çavuşoğlu ayrıca 20 bin dekar tarım alanının yangından etkilendiğini dile getirerek, “Yanan zeytin, nar, narenciye, defne ve keçiboynuzu gibi bahçelerin yeniden tesisi yapılacak” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,429TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles